Almanya'nın başkent Berlin'de  yolda   yürürken  saldırıya uğrayan  Başörtülü  kadın darbedildi. Thüringen eyaletinde ise ırkçı slogan atan kişilerce mülteci yurduna kurusıkı tabancayla ateş a&cce

haber7
0

Almanya’nın başkenti  Berlin  de başörtülü kadının  yolda  yürürken kimliği belirsiz kişi tarafından darbedildiği bildirildi.

Berlin polisinden yapılan açıklamada , 27 yaşındaki başörtülü kadının , Friedrichshagen semtinde yolun karşısına geçerken bir kişinin saldırısına uğradığı bildirildi.

Açıklamada saldırganın başörtülü kadının karnına ayağıyla vurduktan sonra kaçtığı ve hakaret edip etmediğinin bilinmediği , saldırının başörtüsü nedeniyle yapıldığının düşünüldüğü kaydedildi.

Açıklamada , kadının  saldırı  yüzünden karın ağrılarından şikayet ettiği belirtildi.

MÜLTECİ YURDUNA ATEŞ AÇILDI

Thüringen eyaletindeki Obermehler bölgesinde de mülteci yurduna kimliği belirsiz kişilerce kurusıkı tabancayla ateş açıldığı bildirildi.

Thüringen polisinden yapılan açıklamaya göre , dün sabah araçla mülteci yurdunun önüne gelen ve kurusıkı tabancayla ateş eden saldırganlar ırkçı sloganlar attı.

Olay sırasında mülteci yurdunun dışında kimsenin bulunmadığı belirtildi.

İki olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =