Suudi Arabistan'da , çeşitli ülkelerden  Genelkurmay  başkanlarının katıldığı konferansta , 'İran tehdidi ve bölgesel güvenlik' konusu ele alındı.

haber7
0

Suudi Arabistan tarafından düzenlenen ve çeşitli ülkelerden  Genelkurmay  başkanlarının katıldığı konferansta "İran tehdidi ve bölgesel güvenlik" konusu görüşüldü.

 

 

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA nın haberine göre , başkent Riyad da "Genelkurmay Başkanlarının Katılımıyla Güvenlik ve Savunma" başlıklı konferans düzenlendi.

Konferansa ABD , İngiltere , Fransa , Almanya , İtalya , Mısır , Ürdün , Pakistan , Güney Kore , Hollanda , Yeni Zelanda ve Yunanistan dan  Genelkurmay   başkanları  katıldı.

 

 

İran tehdidine karşı deniz ve hava güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunun görüşüldüğü konferansta , bölge güvenliği için bu ülkelerin ne ölçüde katkı sağlayabileceği üzerinde duruldu.

Suudi Arabistan  Genelkurmay  Başkanı Feyyaz er-Ruveyli nin toplantıya ilişkin "Konferansta en kritik ve hassas durumlarda askeri kapasitenin nasıl en uygun şekilde kullanılabileceği ele alındı." ifadesini kullandı.

Konferansın sonuç bildirisinde ise  Suudi Arabistan  ın milli petrol şirketi Saudi Aramco ya ait iki tesise yapılan saldırılara karşı ortak tavır takınıldığı vurgulanarak , "Bu saldırılar dünya ekonomisine ve uluslararası topluma meydan okumaktır." görüşü kaydedildi.  ARAMCO PETROL TESİSLERİNE SALDIRI

Suudi Arabistan ın milli petrol şirketi Saudi Aramco ya ait iki tesiste , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =