Son dakika haberi: Yargıtay 8. Ceza Dairesi tarafından 8 Ekim'de yapılan duruşmada uluslararası aranması için hakkında  Kırmızı  bülten çıkartılmasına karar verilen eski Ergenekon savcılarından  Mehmet Murat Dalkuş  , İ

haber7
0

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bu akşam saat 19:30 sıralarında  Esenyurt  ta yakalanan eski  savcı   Mehmet Murat Dalkuş  gözaltına alındı.

 

 

Ergenekon soruşturmalarında da görev aldığı belirtilen Dalkuş , "suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak" iddiaları ile Yargıtay 8. Ceza Mahkemesi tarafından da gıyaben yargılanıyordu. 

Yargıtay 8. Ceza Dairesi 8 Ekim de yapılan duruşma sırasında 15 Temmuz 2016 daki darbe girişiminden beri yakalanamayan Dalkuş ve eski Ergenekon davası hakimlerinden Sedat Sami Haşıloğlu hakkında yakalama kararı çıkartmıştı.  

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HÜRRİYET Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =