Türkiye ve  Tuna  Bölgesi arasındaki yüzyıllardır var olan ilişkileri devam ettirmek ve artırmak amacıyla başlatılan Birlik içinde Çeşitlilik projesi kapsamında İzmir’de 24 ile 27 Ekim tarihleri arasında &ldquo

haber7
0

İstanbul Macar Kültür Merkezi ile ortakları Kalem Derneği ve Türkiye Avrupa Vakfı tarafından yürütülen “Birlik içinde Çeşitlilik” adlı proje kapsamında 24 ile 27 Ekim tarihleri arasında İzmir’de “İzmir  Tuna  Günleri” etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Macar Kültür Merkezi öncülüğünde Türkiye Avrupa Vakfı ve Kalem Derneğinin ortaklığıyla yürütülen “Birlik içinde Çeşitlilik:  Tuna  Dalgalarında Kültürlerarası Diyalog” kapsamında gerçekleştirilecek ve 4 gün boyunca devam edecek etkinliklerin finansmanını Avrupa Birliği ve Türkiye karşılıyor.

İzmir  Tuna  Günleri etkinlikleri kapsamında programda  İzmir  Mimarlık Merkezi’nde Dalgaların Peşinde teması ile V4 Orta Avrupa filmleri izleyicilerle buluşacak. Çek Cumhuriyeti , Macaristan , Polonya ve Slovakya’dan seçilmiş su , nehir ve denizler konusunu anlatan filmler hem gerçek hem metaforik ile çevresel ve sosyal bağlamında akışkanlık ve bilinçsizlikler anlamında anlatımı gerçekleştirilecek.

Ayrıca program kapsamında Avrupa’nın en büyük nehirlerinden biri olan  Tuna  nehrine ait fotoğraf sergisi ve Aziz Vukolos Kilisesi’nde D U A L adlı çağdaş dans gösterimi yapılacak.

TUNA NEHRİNE ÖYKÜLER YARIŞMASININ KAZANANLARI AÇIKLANIYOR

İzmir  Tuna  Günleri etkinlikleri kapsamında Macar Kültür Merkezi ve Kalem Kültür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =