Sosyal medya devi  Facebook  , yakın gelecekte gece modu özelliğini devreye sokuyor. Peki  yeni  arayüz nasıl görünüyor? İşte Facebook'un bir süredir üzerinde çalıştığı  yeni  yüzü...

haber7
0

iOS 13 ile birlikte iPhone lara gece modu desteği gelse de , uygulamaların da ayrıca bu modu desteklemesi gerekiyor. Son olarak  Facebook  un da bu moda geçiş yapacağı  ortaya  çıktı. Ancak ilk etapta bu mod Android yüklü cihazlara sunulacak. Şirketten konuyla ilgili bir açıklama gelmemiş olsa da , platformun  yeni  arayüzü internete sızdı. Görsellere bakıldığında  Facebook  ın Twitter a fazlasıyla benzediği dikkatlerden kaçmıyor.

 

NEDEN GECE MODUNA GEÇİŞ YAPILIYOR?

OLED ekranlı telefonlarda daha düşük pil tüketimi sunan bu mod ayrıca kullanıcıların göz sağlığını da koruyor. Bu nedenle son zamanlarda uygulamaların bu trende uyduğu ve gece moduna geçiş yaptığı görülüyor. Ancak  Facebook  un getirdiği tek yenilik bu olmayacak.

 

 

İnternet sitesi üzerinde yapılan yeniliklerle birlikte artık ana sayfaya daha düzenli bir yapı hakim. Aynı zamanda ana sayfada artık daha az simge yer alıyor. Sol tarafta önemli uygulamalar ve olaylar listeleniyor.

Şirketin  yeni  özelliği yarın sabah aktif hale getireceği söyleniyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =