Katar  polisi , 21 Kasım-18 Aralık 2022 tarihlerinde ülkelerinde düzenlenecek FIFA  Dünya   Kupası  öncesi Türkiye'de uzmanlardan eğitim aldı.

haber7
0

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinesinde ,  Katar  İç Güvenlik Komutanlığının talebiyle  Türkiye  ye gelen 15 kişilik gruba , İzmir deki Foça  Jandarma  Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında toplumsal olaylara müdahale kursu verildi.

Alanlarında uzman eğitmenler kontrolünde 4 hafta süren kursta  Katar  polisi , asayiş ve bomba arama köpeklerinin de yer aldığı uygulamalı eğitimlerle  Dünya Kupası  na sıkı bir şekilde hazırlandı.

Eğitim programı kapsamında kursiyerlere , toplumsal olaylara müdahalede teşkilatlanma ile düzenler , müzakere , öfke kontrolü , planlama ve bir toplumsal olaya nasıl müdahale edileceği konuları anlatıldı.

Katar İç Güvenlik Komutanlığı birimleri bu sayede ülkelerine donanımlı bir şekilde dönecek olmanın mutluluğunu yaşadı.

EL-GAHTANİ: TÜRKİYE DE OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ Katarlı kursiyerlerden Raşit Hasan el-Gahtani , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Dünya Kupası  nın 2022 yılında ülkelerinden düzenleneceğini hatırlatarak , bu kapsamda eğitim amaçlı  Türkiye  ye geldiklerini söyledi. Eğitimlerin oldukça zorlu ve heyecanlı geçtiğini vurgulayan el-Gahtani , şunları kaydetti: "Dünya  Kupası  sırasında meydana gelebilecek gösteri ve eylem gibi olayları önlemek maksadıyla eğitim için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =