Rusya Devlet Başkan  yardımcısı  Yuriy Uşakov , yarın Soçi'de bir araya gelecek Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin  ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin ABD'yle yapılan anlaşma kapsamında Kü

haber7
0

Yarınki kritik zirve hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Uşakov , "Bilindiği üzere yarın 120 saat veya 5 günlük süre doluyor. Sonrasında durumun nasıl gelişeceğini göreceğiz. Liderlerimiz de tam olarak bu konuyu istişare edecek" dedi.

Rusya için temel hususun  Suriye  ve bölgede uzun süreli istikrarın sağlanması olduğunu anlatan Uşakov , bunun yalnızca  Suriye  nin birliğinin yeniden tesisiyle mümkün olacağını ve  Suriye  deki tüm etnik grupların çıkarlarının gözetilmesini beklediklerini ifade etti.

"LİDERLER 7 KEZ YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜ"

Uşakov ,  Putin  ve  Erdoğan  ın bu yıl 7 kez yüz yüze görüştüğünü anlattı. İki liderin düzenli olarak konuştuğunu ve son telefon görüşmesinin 15 Ekim de yapıldığını anımsatan Uşakov , "Bu görüşme sırasında  Suriye  deki durum göz önünde bulundurularak planlanmayan bir çalışma görüşmesi yapılması kararlaştırıldı" diye konuştu.

"BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEKLER"

Tarafların küçük heyetler dahilinde bir araya geleceğini kaydeden Uşakov sözlerini şöyle sürdürdü: "Putin ve  Erdoğan  ın baş başa görüşmesi de ihtimal dahilinde. Ardından daha geniş katılımla bir çalışma yemeği verilecek ve bu sırada bazı ikili işbirliği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =