Anadolu   Isuzu  Genel Müdürü Tuğrul Arıkan , gelecek dönemde Ar-Ge yatırımları ve yeni ürünler geliştirmenin ön planda olacağını belirterek , "Endüstri 4.0 ve dijitalizasyon anlamında baktığımız zaman

haber7
0

Arıkan , Belçika nın başkenti Brüksel de düzenlenen Busworld Brüksel 2019 da yaptığı açıklamada , otobüs segmentinin dünyadaki en önemli fuarlarından biri kabul edilen bu organizasyona  9 modelle katıldıklarını söyledi.

Otobüs sektöründe dünyada gelişen bir trend olduğuna işaret eden Arıkan , "2030 a kadar emisyon seviyelerinin yüzde 30 düşmesi durumu söz konusu. Bu anlamda filolara ve toplu ulaşıma , alternatif yakıtlı araçların girmesi lazım." diye konuştu.

Bu doğrultuda iki elektrikli , bir CNG li otobüsü piyasaya sunduklarını aktaran Arıkan , şöyle devam etti:

"8 metre Novociti Volt aracımız özellikle küçük şehirlerde elektrikli olmasının yanında kompakt ve düşük tabanlı yapısıyla kullanıcı ve yolcu dostu. Araç 300 kilometreye kadar çıkan menzile sahip. Aracı değişik pil paketleriyle sunarak birçok şehrin beklentilerini karşılamak istiyoruz. 12 metre uzunluktaki Citivolt da yeni çalışmalarla farklı pil paketleriyle şehirlere sunulacak. Interliner 13 metre CNG aracının yakın şehirler arası seyahat ve okul otobüslerinde Avrupa da çok tutulacağını bekliyoruz."

"İlk etapta Avrupa da satışların yoğunlaşmasını bekliyoruz"

Aynı ürünleri Türkiye piyasasına da sunacaklarını dile getiren Arıkan , şöyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =