UEFA   Başkanı  Aleksander  Ceferin  , kadınların stadyumlara girememesiyle ilgili sert bir mektup yazarak kararını açıkladı.

haber7
0

Geçtiğimiz aylarda  İran  ın Tahran kentinde kadınların girmesi yasak olan bir stadyuma gizlice giren Sahar Khodayari tutuklanmış ve kaldırıldığı hastanede kendini yakarak hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine kadınların stadyumlara girmesi ve benzeri yasaklar , dünyanın dört bir yanında protesto edilmişti.

Tüm bu olayların üzerine  UEFA   Başkanı  Aleksander  Ceferin  , geçtiğimiz aylarda federasyonlara bir mektup gönderdi. Gönderdiği mektubun ana konusu ise  İran  da yaşanan olaya atıfta bulunarak , kadınların stadyumlara giriş yasağıydı.

Başkan  Ceferin  yayınladığı mektupta , "Hiçbir maç , turnuva ya da organizasyon; kadınların stadyumlarda yer almasına izin verilmeyen ülkelerde yapılmayacaktır" denildi.

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) , geçtiğimiz aylarda yılda 30 milyon euro kazanacağı bir anlaşmaya imza atmış ve 2020 yılı sonrasında oynanacak olan İspanya Süper Kupası maçlarının Orta Doğu ülkelerinde oynanmasına izin vermişti. Fakat  İran  da yaşanan olaylar ve  UEFA  nın açıklaması sonrası bu anlaşmanın devam edip etmeyeceği merak konusu.

İspanya Futbol Federasyonu , bu konu hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =