Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akar  , yalan ve alçakça haberlerle  kimyasal  silah kullanıldığına yönelik iddiaların yayımlandığını belirterek , "Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir gram  kimyasal  silah yok. Ne bunun atma vası

haber7
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akar  50 sene önce okuduğu "Taş Mektep" olarak adlandırılan Kayseri Lisesi ne gelişinde kendisi gibi Kayseri Lisesi mezunu eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Vali Şehmus Günaydın , Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç , Kayseri Lisesi Müdürü Ali Durmuş ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

 

 

Okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen  Akar  , konuşmasının ardından onların sorularını da yanıtladı. Bir öğrencinin Fırat ın doğusundaki terör hedeflerine yönelik icra edilen Barış Pınarı Harekatı ndaki son duruma ilişkin sorusu üzerine  Akar  , şunları söyledi:

"Ülkemizin ve milletimizin güvenliği , hak ve menfaatleri esastır. Bu çerçevede ülkemizin güneyinde , hudutlarımıza ve oradaki halkımıza karşı herhangi bir şekilde risk , tehdit ve tehlikeye müsaade etmeyeceğiz. Bu harekatla bir taraftan sınırlarımızı güven altına alacağız , diğer taraftan orada güvenli bölge oluşturacağız , teröristleri oradan kovacağız , etkisiz hale getireceğiz ve evlerinden , topraklarından edilmiş kişiler açılan alana dönebilecekler. Maksat bu , çok açık ve net. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Başta Suriye olmak üzere bütün komşularımızın toprak bütünlüğe son derece saygılıyız."

 

 

"Kaç kere Bu işin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =