Adıyamanlı yüz kişilik grup bölgenin kendilerine ait olduğunu ileri sürerek Malatyalılara saldırdı , olayda 5 kişi yaralandı.

haber7
0

Malatya ile Adıyaman arasında 3 yıl önce tabela nedeniyle başlayan sınır kavgası yeniden alevlendi. Kavga bu kez Yeşilyurt ilçesine bağlı Kozluk Mahallesi ndeki yaylada  Malatyalılar  tarafından yapılan yol çalışması nedeniyle başladı.

 

 

ADIYAMANLI 100 KİŞİLİK GRUP...

Adıyaman sınırında bulunan Kozluk Mahallesi ndeki yaylada yol çalışması sırasında yaklaşık yüz kişilik Adıyamanlı grup çalışma alanına gelip buradaki çalışmaları durdurdu.

 

 

5 MALATYALI YARALANDI

Kozluk Mahallesi sakinlerinin ifadesine göre bölgenin kendi sınırları dahilinde olduğunu ileri süren  Adıyamanlılar  daha sonra Malatyalılara taşlarla saldırdı.

5 kişinin yaralandığı olayın ardından savcılığa suç duyurusunda bulunan Kozluk Mahallesi sakinleri siyasilerin konuyu çözmemesinden dert yanarak , olaylar daha fazla büyümeden bir an önce sınırın net bir şekilde belirlenmesini istiyor.

"BİZE DE SALDIRDILAR"

Olayı anlatan Kozluk Mahalle Muhtarı Ali Ercan , yaylaya yol yaptıkları sırada Adıyamanlıların kendilerine saldırdığını söyleyerek , “Burada yaylaya yol götürmek için çalışma yapıyoruz. Burası bizim il sınırlarımız içinde ve biz kullanıyoruz. Dün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =