Mardin Deyrülzaferan Manastırı'nda düzenlenen ayinde Türkiye'deki azınlık cemaatleri temsilcileri , Mehmetçik için  dua  etti.

haber7
0

Merkez Aruklu ilçesindeki tarihi Deyrülzaferan Manastırı nda Mardin-Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen ve Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriyel Akyüz ün yönettiği ayinde , Türkçe , Arapça , İbranice ve Süryanice ilahiler söylendi.

Süryani Kadim , Süryani Katolik , Keldani Rum , Ermeni ve Musevi  Ruhani  liderlerin katıldığı ayinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör unsurlarına karşı yürüttüğü  Barış Pınarı Harekatı  nda görev alan askerlerin selameti , ülkenin bekası ve savaş mağduru Suriyelilerin sağ salim vatanlarına kavuşabilmeleri için toplu  dua  edildi.

Metropolit Saliba Özmen ayin sonunda yaptığı açıklamada , evrensel bir ilkenin ve insani bir ışığın etkisiyle toplumsal barışı , istikrarı , huzuru yüceltmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Barışın bütün halkların , inançların , kültürlerin geleceği için hayati önem taşıdığını aktaran Özmen , şöyle konuştu: "Barış Pınarı Harekatı nda vatanları uğruna şehit düşen vatan evladı askerlerimize Allah tan rahmet , yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Bu bağlamda , Barış Pınarı Harekatı nın , başta Suriye olmak üzere Orta Doğu ülkelerinde barışın ve huzurun egemen olmasına vesile olması en içtenlikli temennimiz ve samimi duamızdır. Barış için didinenlere ve barışı sağlayanlara vadedilen mutluluğa nail olmak için küresel barış ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =