Rusya  Başbakanı Dimitri Medvedev'in yardımcılığını yapan  Yuriy Borisov  , Türkiye'nin Rusya'dan savaş uçakları  Su-35  ve Su-57'ler ile  S-400  gibi hava savunma sistemi alabileceğini açıkladı.

haber7
0

Rusya Başbakan Yardımcısı  Yuriy Borisov  ,  Türkiye  nin Rus yapımı  Su-35  ve  Su-57  avcı savaş uçaklarına samimi ilgi gösterdiğini belirtti. Borisov ayrıca ,  Türkiye  ile  Rusya  arasında yeni bir hava savunma sistemi anlaşması yapılabileceğini aktardı.

Borisov ,  Türkiye  nin  S-400  teslimatı sonrası daha fazla Rus hava savunma sistemi satın alabileceğini belirtti. Rus basınına yansıyan habere göre Borisov , "Türkiye nin  Rusya  ile yeni hava savunma sistemi sözleşmesi yapma ihtimali yüksek.  Türkiye  nin opsiyonu var ve onu değerlendirme hakkına sahip​" dedi.

Borisov ayrıca ,  Türkiye  nin  F-35  programından çıkartımasından sonra gündeme gelen Rus uçakları  Su-35  ve  Su-57  ler konusunda da  Rusya  nın  Türkiye  ile anlaşmaya varabileceğini belirtti. Borisov , "Samimi bir ilgi vardı , ama seçecek olan da Türkler. Zaten  S-400  leri de kendileri seçti ve bu sistemleri satın alma haklarını da savundu. Belki de seçimlerini bizim savaş uçaklarımızdan yana kullanabilirler , bu ihtimal dışlanmamalı" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =