Fransa  Ulusal Meclisi'nde yer alan 8 siyasi gruptan 59 vekil , Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Ankara'ya yönelik yaptırımların başlatılması ve Türkiye'nin  NATO  üyeliğinin  askıya  alınması için harekete g

haber7
0

Fransa Ulusal Meclisi nde yer alan 8 siyasi gruptan 59 vekil , Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  dan  Türkiye  ye yönelik yaptırım uygulanması ve "Kürt müttefiklerine" yardım edilmesi için her türlü çabayı göstermesini istedi.

 

 

Türkiye nin  NATO  üyeliğinin  askıya  alınması için yapılan çağrıda , "Türk Ordusu nun Suriye Kürtlerine yönelik saldırılarına ve Batı demokrasilerinin uluslararası hukuku ihlal eden ve zaten bu kadar çile çeken bölgeyi istikrarsızlaştıran bu istilacılık karşısında etkisiz kalmasına karşı derinden öfke duyuyoruz.  Fransa  ve  Avrupa  yı acil harekete geçmeye ve gerekli tüm önlemleri almaya davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Le Figaro gazetesine göre Fransız vekiller alınması gereken başlıca önlemleri şu şekilde sıraladı:

 

 

- Türk saldırı savaşına derhal son verilmesi.

-  DAEŞ  barbarlığına karşı verdiğimiz ortak mücadelede ağır bedeller ödemiş Kürt müttefiklerimizi korumak.

-  Türkiye  nin  Avrupa  Birliği ne olası katılımı ile ilgili tüm müzakereleri durdurmak ve Ankara ya yapılan tüm finansal yardımları kesmek.

-  Türkiye  ye  Rusya  nın  Kırım  ı ilhakı nedeniyle uygulanan ekonomik yaptırımların benzerlerini uygulamak.

- Ortak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =