Eski  Fransa  Cumhurbaşkanı François Mitterrand'ın danışmanlarından ve  Fransa  Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "akıl hocası" olarak bilinen Fransız Ekonomist  Jacques Attali  , Türkiye'nin Suriye'ye yön

haber7
0

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  un politikalarını geliştirirken etkilendiği uzmanlardan biri olan Ekonomist  Jacques Attali  ,  Türkiye  nin diğer  NATO  üyesi ülkelerin onayı olmadan Rus silahları alması ve bağımsız bir şekilde  Suriye  de  Barış Pınarı Harekatı  nı başlatmasını gerekçe göstererek  NATO  nun "öldüğü" yorumunu yaptı.

Fransa Devlet Televizyonu  France Info  da katıldığı bir programda konuşan Attali , "NATO üyesi bir güç olan  Türkiye  diğer üyelerin onayı olmadan Rus silahları alarak tamamen özgür bir şekilde savaşmaya karar verdiğine göre  NATO  öldü.  Türkiye  bunu gerçekleştirdi , kimse tepki göstermedi ve Amerika Birleşik Devletleri onu engellemek için hiçbir şey yapmadı" ifadelerini kullandı.

Attali konuşmasında , "Eğer  NATO  öldüyse ve  ABD  artık bizi savunmuyorsa , Avrupalılara kendilerini korumak için birleşmekten başka yapacak bir şey kalmadı" ifadelerini kullandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: EURONEWS

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =