CHP  İstanbul İl Başkanı  Canan Kaftancıoğlu  , Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek , bölgeye  Barış  ve huzur getirmek amacıyla yapılan  Barış   Pınarı  Harekatı'n

haber7
0

CHP İstanbul İl Başkanı  Canan Kaftancıoğlu  , Fırat ın doğusunda oluşturulmak istenen terör koridorunu yok etmek için yapılan  Barış   Pınarı  Harekatı nı eleştirirken  skandal   ifadeler  kullandı.

Kaftancıoğlu , teröre karşı başlatılan harekat için savaş değerlendirmesi yaparken , terör örgütü YPG/PKK lılarca şehit edilen sivil ve askerleri sanki teröristler şehit etmemiş gibi "6 asker şehit oldu , 21 sivil yaşamını yitirdi. Bu insanlar neden öldü" diye soru sordu.

Kaftancıoğlu nun Haliç Kongre Merkezi’ndeki “Danışma Kurulu Toplantısı” öncesi Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajdaki  Barış   Pınarı  Harekatı na ilişkin bölümü şu şekilde:

"Bu konuya ilişkin , ‘6 asker şehit oldu , 21 sivil yaşamını yitirdi. Bu insanlar neden öldü’ sorusunu sormak istiyorum. Bugün bu sorunun soruluyor olması ve yanıtının veriliyor olması lazım. Operasyonun başladığı günden itibaren gerçekten barışı savunan , savaşın kimseye faydası olmadığını söyleyen insanlar nasıl susturuldular ve cezalandırılıyorlar? Diplomasi diyerek savaşı değil , barışı savunanları niye vatan haini ilan ettiler?"

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =