Kütahya'nın Gediz ilçesinde ,  Orman   İşletme  Müdürlüğü  Şube   Müdürü  evli ve 2 çocuk babası Süleyman Zengin (45) , görev için gittiği bölgede cep telefonuyla konuşurken da

haber7
0

Kütahya  Orman   İşletme  Müdürlüğü’nde  Şube  Müdürü olarak görev yapan  Süleyman Zengin  , önceki gün iş arkadaşlarıyla birlikte Gediz ilçesindeki ormana gitti. Gediz- Uşak yolu 8 inci kilometredeki akaryakıt istasyonuna giren  Süleyman Zengin  , cep telefonla konuşmaya dalınca tesisin arkasındaki ormanlık alana yürüyüp burada kayboldu. Arkadaşlarının çevrede arama yapmasına rağmen bulunamaması üzerine AFAD ve jandarma ekiplerine haber verildi. Oluşturulan arama kurtarma ekibi , gece yarısına kadar yaptığı çalışmalarda herhangi bir ize ulaşamadı. 

Sabah saatlerinde yeniden başlayan arama çalışmalarında havadan drone kullanılırken , iz takip köpeği Cadı da jandarmaya katıldı. Ekiplerin yaklaşık 10 saat süren çalışmalarının ardından Zengin iz takip köpeği tarafından bitkin halde bulundu. Zengin , tedbir amacıyla Gediz Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Sağlık kontrolünden geçirilen Süleyman Zengin’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

VALİLİK AÇIKLADI

Kütahya Valiliği konuyla ilgili açıklama yaparak ,  Kütahya   Orman   İşletme  Müdürlüğü  Şube  Müdürü  Süleyman Zengin  in Gediz ilçesi Abide köyü sınırlarında kalan ormanlık alanda Cadı isimli iz takip köpeği tarafından sağ olarak bulunduğunu duyurdu.

.news-source-inline{margin-bottom: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =