Etiketler:

 ABD  Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  , Türkiye ve  ABD  arasında 'Suriye'nin kuzeydoğusuna ilişkin varılan anlaşma' konusunda 'Dün Ankara'da verilen sözlerin başarıya ulaşacağı kanaatindeyiz.' aç

haber7
0

Pompeo , İsrail in başkenti Tel Aviv den , Belçika nın başkenti Brüksel e geçerken uçakta Politico muhabirinin sorularını yanıtladı.

 

 

Türkiye ve  ABD  arasında Suriye konusunda dün varılan anlaşmaya yönelik bazı eleştirilere yanıt veren  Pompeo  ,"(Suriye nin kuzeydoğusu) Bölgede , düzensiz kuvvetler var. Tam olarak bunların ne olduğunu bilmiyorum , ama dün Ankara da verilen sözlerin başarıya ulaşacağı kanaatindeyiz. Ayrıca SDG nin bulunduğu iki bölgedeki (YPG/PKK unsurları) kuvvetlerin ayrılmaya başladığına dair duyumlarımız var. Bu nedenlere ateşkesin temel elementleri yerine getiriliyor diyebiliriz." diye konuştu.

"ÇALIŞMAMIZ LAZIM"

Pompeo , söz konusu anlaşmanın başarılı olmasını umduklarını vurgulayarak , "Bu anlaşmanın daha hızlı , daha net ve daha kolay yoldan yapılmasını istersiniz. Ancak çalışmamız lazım. Bu anlaşmanın uygulanması , izlenmesi ve şartların gerçekten yerine getirildiğinden emin olmamız lazım." yorumunu yaptı.

 

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =