Hamas  ,  vefat  eden Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar , şair ve düşünür  Nuri   Pakdil  için taziye mesajı yayımladı.

haber7
0

Hamas Türkiye Temsilcisi Cihad Yağmur un yayımladığı taziye mesajında , Türk edebiyatının önemli ismi , büyük mütefekkir ve  Kudüs  şairi Üstad Pakdil in  vefat  ettiği haberinin derin üzüntüyle alındığı dile getirildi. 

Mesajda , şu ifadelere yer verildi:

"Hayatı mücadelelerle dolu olan ve ömrünü  Kudüs  davasına adayan Üstad  Nuri   Pakdil  e Allah  tan  rahmet diliyoruz. İslami Direniş Hareketi  Hamas  olarak ailesine , sevenlerine ve Türk milletine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Mekanı cennet olsun."

"Yüreğimin yarısı Mekke dir , geri kalanı da Medine dir. Üstünde bir tül gibi  Kudüs  vardır." sözlerinin sahibi , Türk edebiyatının "Kudüs Şairi" Nuri  Pakdil  , akıllara kazınan ve dillerden dökülen şiirlerinin yanı sıra deneme , oyun ve gezi notlarından oluşan birçok eser bırakarak Hakk a yürüdü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =