Barış   Pınarı  Harekatı'nda destan yazan Mehmetçikle birlikte omuz omuza görev yapan sağlık ekipleri , hazırladıkları video ile Türkiye'ye  selam  yolladı.

haber7
0

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) , Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye nin kuzeyinde terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ a karşı yürüttüğü  Barış   Pınarı  Harekatı nda Mehmetçik in sağlığı için Sağlık Bakanlığınca oluşturulan  ekipler görev alıyor. 

Harekat süresince bölgede görev yapacak acil sağlık ekipleri , Türkiye ye asker selamıyla şu mesajı gönderdi:

"Sağlık personeli olarak askerimizin ve bölge halkımızın yanındayız. Motivasyonu yüksek ekibimizle büyük bir özveri ve titizlikle çalışıyoruz. UMKE ve 112 acil ekipleri olarak 7 gün 24 saat görev başındayız. Asker ailelerine ve tüm Türkiye ye buradan selamlarımızı iletiyoruz." 

Sınırda görev yapan diğer sağlık ekipleri ise asker selamı vererek , "Askerimizin ve vatandaşımızın sağlığı bize emanet" mesajı gönderdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada , harekat bölgesindeki sağlık çalışanlarının ilk günden itibaren gurur verici şekilde görevlerini yerine getirdiğini söyledi.

Ekiplerin her koşulda fedakarca çalıştığını anlatan Koca , "Bakanlık olarak tüm imkanlarımızla ordumuzun yanındayız.  Barış   Pınarı  Harekatı bölgesinde görev yapan ve askerlerimize  selam  durarak desteklerini ileten sağlık personelimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =