İsveçli markanın önümüzdeki beş yıl içinde pazara sunmayı hedeflediği 5 yeni modelinden ilki örtülerini kaldırdı. Günlük kullanım için ideal değerler sunan  elektrikli   Volvo   XC40   Recharge  , W

haber7
0

78 kWh batarya kapasitesine sahip  Volvo   XC40   Recharge  , 150kW’lık hızlı şarj istasyonlarında , 40 dakikada yüzde 80’lik batarya dolumuna ulaşabiliyor. Ayrıca model tam 408 HP güç çıkışı ile performans beklentilerine üstün bir cevap verecek.

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Volvo Cars CEO su Hakan Samuelsson , “Bunu daha önce birkaç defa söyledik:  Volvo  Cars için gelecek elektrik. Bugün tamamen  elektrikli   XC40  ımız ve  Recharge  otomobil serimizin piyasaya sürülmesiyle bu yönde büyük bir adım atıyoruz.” dedi. 

 

 

Elektrikli  Volvo   XC40   Recharge  ın bir diğer önemli özelliği de Google ın Android işletim sistemi üzerinde çalışan yepyeni bilgi-eğlence sistemi . Yeni bilgi-eğlence sistemi ,  Volvo  nun On Call dijital bağlantılı servisleriyle de tamamen entegre çalıyor.

XC40  Recharge  , standart modelle kıyaslandığında zemine monte edilmiş pil takımı nedeniyle daha az yaşam alanına sahip. Bagajdaki alanı da biraz azalan modelde tamamen  elektrikli  bir güç aktarma sistemi kullanılması , kaputun altına başka bir depolama alanı eklemesini sağlamış.  Volvo  nun  Recharge  rozeti , pazara sunulacak tüm  elektrikli  ve şarj edilebilir hibrit modellerde yerini alacak. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =