Gençlik ve Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu  , Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Mimar Sinan Yerleşkesi'nde düzenlenen 2019-2020 akademik yıl açılış töreninde , Türkiye'nin güney sınırında ol

haber7
0

Gençlik ve Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu  , "Ülkemizin teröre karşı global düzeyde vermiş olduğu mücadele sebebiyle itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Milli takımımızın son karşılaşmalardaki futbolcularımızın sevinci vesilesiyle samimi bir şekilde ifade ettikleri selamın nerelere çekildiğini hep birlikte gördük , hep birlikte izledik. Millet olarak tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de hiçbir oyuna asla prim vermeyeceğimize inanıyoruz." dedi.

Harekatta görevli güvenlik güçlerinin zafere ulaşmasını dileyen Kasapoğlu , terörle mücadele konusunda dünyaya örnek olan Türkiye nin ,  Barış Pınarı Harekatı  nda önemli mesafe katettiğini vurguladı.

Bakan Kasapoğlu , Avrupa Futbol Federasyonları Birliğinin (UEFA) , A Milli Takım oyuncularının "asker selamı"na soruşturma başlatmasına yönelik şu ifadeleri kullandı:

"İdeolojilerden , siyasetlerden , aidiyetlerden bağımsız olarak milletçe bir ve beraber olmanın çok önemli olduğu bir süreci yaşıyoruz. Ülkemizin teröre karşı global düzeyde vermiş olduğu mücadele sebebiyle itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Milli takımımızın son karşılaşmalardaki futbolcularımızın sevinci vesilesiyle samimi bir şekilde ifade ettikleri selamın nerelere çekildiğini hep birlikte gördük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =