YPG/PKK, Nusaybin'de 24 çocuğu yetim ve öksüz bıraktı

Suriye'de terör örgütü  YPG/PKK  işgali altındaki bölgelerden , Mardin'in  Nusaybin  ilçesine 300'ü aşkın havan ve roketatarlı saldırıda , 11 kişinin şehit olduğu saldırılar , 21  çocuğu  yeti

haber7
0

Türkiye nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek , bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) , Suriye Milli Ordusu ile Suriye nin kuzeyinde  YPG/PKK  ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Teröristlerin 10 Ekim de ilçeye düzenlediği havanlı saldırıda , 3 yıl önce  PKK  lı teröristlerin çukur kazarak gerçekleştirdiği saldırılarda evleri yıkılan ve bir süre önce devlet tarafından yaptırılan yeni konutlarına yerleşen anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) evlerinin önünde katledildi , 24 kişi yaralandı.

Sivil can kaybının fazla olması için haince taktikler uygulayan  YPG/PKK  lı teröristlerin , 11 Ekim de gerçekleştirdiği saldırıda Suriyeli Dara Ali ve Hasan Muhammed ile Orhan Doğan , Hüseyin Çakır , Mehmet Şirin Demir , Ahmet Delen , Nayif Sincar , ve Aytekin Eroğlu şehit oldu , 35 kişi yaralandı.

Dördü çocuk 11 şehitten geriye gözü yaşlı anne , baba , kardeş ve 7 eşin yanı sıra 21 çocuk  yetim  , 3 çocuk öksüz kaldı.

Yaralanan 59 kişinin tedavisi sürerken , hain saldırılar hayalleri de yarım bıraktı.

- "Bir evimiz olsun istiyorduk"

Ailesiyle Suriye yi terk etmek zorunda kalarak , 4 yıl önce Türkiye ye yerleşen 2 çocuk babası Hasan Muhammed de terör saldırısında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =