Yerli ve milli teknoloji TSK'ye güç veriyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) , Barış Pınarı Harekatı'nda büyük ölçüde  Yerli  ve  milli  ürünleri kullanırken , savunma sanayisine yönelik ambargolar için alternatif kaynak ve  Yerli  üretim

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir , Türk savunma sanayisinin bütün paydaşlarıyla Başkanlık , vakıf şirketleri , özel sektör firmaları , ilgili kamu kurumları , araştırma merkezleri , üniversiteler ve teknoparklarla , her zaman olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı nda da silahlı kuvvetlerin yanında olduğunu söyledi.

 

Demir , "Helikopterimizden insansız hava araçlarımıza , akıllı mühimmatlardan füzelere , piyade tüfeğinden zırhlı araçlarımıza ve elektronik harp sistemlerimize varıncaya kadar Mehmetçik’in sahada ihtiyaç duyduğu ve kullandığı sistemler çok büyük oranda  Yerli  ve millidir , Türk mühendislerinin tasarladığı , geliştirdiği ve ürettiği ürünlerdir." dedi. 

Türk savunma sanayisine ambargo uygulanacağına yönelik gelişmelere de değinen Demir , şunları kaydetti:

 

"Bugünlerde Türkiye nin kararlı duruşu karşısında bazı ülkelerden gelen ambargo , silah satış yasağı gibi kararlar bizi etkilemeyecektir. Bunlarla ilgili analizlerimizi yaptık , alternatif kaynak ve  Yerli  üretim gibi konular da dahil gerekli tedbirleri aldık , almaya devam ediyoruz.

Bu operasyon ve bazı ülkelerden gelen bu sesler , savunma sanayisinde son yıllardaki yerlileştirme çalışmalarımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Biz , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =