Dünya şampiyonu robot futbolcular

Dünyanın en büyük  robot  yarışmalarından RoboCup'ta 2 yıl üst üste şampiyon olan Çinli  robot  futbol takımı , Zürih'te düzenlenen Küresel Mobil Geniş Bant Forumu'nda büyük ilgi

haber7
0

Uluslararası  robot  yarışmalarında başarılarıyla öne çıkan Çin Zhejiang Üniversitesi , İsviçre nin Zürih kentinde düzenlenen Küresel Mobil Geniş Bant Forumu nda  robot  futbol takımıyla yer aldı.

Dünyanın en büyük  robot  yarışmalarından biri olan ve 1997 yılından beri düzenlenen RoboCup; futbol , endüstri ve kurtarma gibi farklı temalarda çeşitli yarışmalardan oluşuyor.

Zhejiang Üniversitesi  robot  Futbol Takımı , RoboCup ın Futbol Ufak Boyutlular Ligi nde hem geçen yıl hem de bu yıl dünyanın farklı ülkelerinden rakiplerini geride bırakarak birinciliğe ulaştı.

"Özel yazılım sistemi hız ve senkronizasyon sağlıyor"

Zhejiang Üniversitesi  robot  Futbol Takımı ndan Zheyuan Huang , Küresel Mobil Geniş Bant Forumu nda AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  robot  futbol takımının geliştirilme aşamasında yapay zeka başta olmak üzere birçok teknolojinin kullanıldığını belirterek , robotların tasarım , yazılım ve elektronik devleri dahil tüm aşamalarının kendileri tarafından geliştirildiğini söyledi.

Futbol oynayan robotların görevlerini senkronize ve seri bir şekilde yerine getirebilmesinin hızlı hesaplama yapabilen özel yazılım sistemi sayesinde gerçekleştiğine işaret eden Huang , "Şu anda sahada rakip olmadığı için takımı 3 erli şekilde mavi ve sarı takımlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =