Beyaz atlı Kim Jong-un dünyayı tedirgin etti: Uzay hamlesi gelebilir

 Kuzey Kore  lideri  Kim  Jong-un ,  Beyaz  atıyla "Kim hanedanlığının ana yurdu" kutsal Paektu dağının karlı zirvesine çıktı.

haber7
0

Devlet denetimindeki  Kuzey Kore  medyası ,  Kim  in at sırtındaki pozlarını "dünyayı hayretler içinde bırakacak ve Kore devrimini ileri taşıyacak büyük bir operasyonun habercisi" olarak yorumladı.

 

 

Fotoğrafları yayımlayan  Kuzey Kore  resmi haber ajansı KCNA , "büyük operasyonun" ne olacağına ilişkin ayrıntı vermedi.

 

 

Reuters ajansı ,  Kuzey Kore  liderinin önemli kararlar öncesinde bu dağa çıktığına dikkat çekti.

"MEYDAN OKUDU"

Ajansa göre uzmanlar ,  Kim  Jong Un n dağa çıkmasının , nükleer silah ve  balistik füze  programları nedeniyle baskı altında olan  Kuzey Kore  nin uluslararası yaptırımlara meydan okumasını simgelediğini söylüyor.

California daki Uluslararası Middlebury Enstitüsü nden  Kuzey Kore  uzmanı Joshua Pollack , ziyaretin 2020 de  Kuzey Kore  den gelebilecek hamleler için bir beklenti doğurduğuna dikkat çekti.

Kim , 2017 sonunda  Kuzey Kore  nin en büyük kıtalararası balistik füzesini denemesinden birkaç gün sonra ve  Güney Kore  yle diyalog açılımında bulunduğu yeni yıl konuşmasından önce yine bu dağa çıkmıştı.

"UZAY HAMLESİ GELEBİLİR"

Reuters a göre bazı uzmanlar ise  Kuzey Kore  nin bir  Uzay  programı başlatma olasılığından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =