Cumhurbaşkanı   Erdoğan  , Azerbaycan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  , Barış Pınarı Harekatı'na karşı ABD'nin açıkladığı yaptırımlara ilişkin "Yaptırımlar a&ccedi

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Azerbaycan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Barış Pınarı Harekatı na karşı  ABD  nin  yaptırım  kararına ilişkin soruyu yanıtladı.  Erdoğan  , "yaptırım konusunda bir endişemiz yok" dedi.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın yaptırımlarla ilgili soruya verdiği cevap şu şekilde:

PYD/YPG hızla mevzi kaybediyor. “Harekatı durdurun” diye bize baskı yapıyorlar. Yaptırımlar açıklıyorlar. Bizim hedefimiz belli. Bizim herhangi bir  yaptırım  konusunda endişemiz yok. Biliyorsunuz bu yaptırımların içerisinde şahsım da dahil olmak üzere üç tane bakan arkadaşım ve bize vize koymak suretiyle bizi Amerika ya sokmama gibi şeyler var. Ticari bazı yaptırımlar var. Yani bunlar herhalde insan tanımıyorlar. Böyle bir sıkıntıyı yaşıyoruz. Ben Sayın Trump a da bunları ayrıca söyledim. Bir taraftan da bizi ayın 13 ünde  ABD  ye davet ediyorlar.  

Dün akşamki konuşmada 13 ündeki davet yinelendi mi? 

Ona girmedik. Başka konular vardı. Bizim hedefimiz belli. Teröristlerin 32 kilometrelik alanın dışına çıkması ve bu hattın Fırat Nehri nden Irak sınırına kadar tarafımızdan güven altına alınmasıdır.  

Münbiç ve Kobani konusunda da Ruslarla ve Amerikalılarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu arada Putin ile yapacağım görüşmeden sonra belki günü birlik ikili bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =