Bursa polisinden müthiş operasyon! 'Çökertildi'

 Bursa  polisi , Türkiye’de bir çetenin kurdukları paravan şirketlerle uluslararası çapta dolandırıcılık yaptıklarını tespit etti. “Man in the middle attack” olarak bilinen ‘aradaki adam saldırısı&rsquo

haber7
0

Bursa Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , bir çetenin uluslararası çapta , birçok ülke şirketini , kurdukları paravan şirketler ve mail saldırıları ile dolandırdığını tespit etti. Çeteyi takibe alan  Bursa  siber polisi , çetenin hacker yardımıyla uluslararası ticaret yapan Türk firmaları ile farklı ülkelere ait çok sayıda şirketi maillerini kırarak alacaklı olan firma adına borçlu firmaya kendi banka hesaplarını attıkları ve bu şekilde milyon dolarlık vurgun yaptıklarını belirledi. 6 aylık bir takibin ardından çeteye yönelik İstanbul , Gaziantep ve Kilis’te  operasyon  düzenleyen ekipler 23 çete üyesini gözaltına aldı.

"MAN IN THE MIDDLE ATTACK" ÇÖKERTİLDİ!

Dünyada ‘Man in the middle attack’ yani ‘Aradaki adam saldırısı’ olarak bilinen yöntemi kullanarak borçlu şirketlere alacaklı şirket adına mail atan ve kendi hesaplarına para transferi yapılmasını sağlayan çetenin , bu yolla son 6 ay içerisinde 20 milyon dolarlık vurgun yaptığı belirlendi. Türkiye’nin uluslararası alanda ticari itibarını zedeleyen çetenin aynı zamanda bu paraları kurdukları paravan şirketlerin hesabına aktardığı ve çete üyelerinin komisyonlarını aldıktan sonra kalan parayı da çete yöneticisinin hesabına aktardıkları ortaya çıktı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =