"Thomas Cook olayında iyi bir sınav verdik"

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık , İngiliz tur operatörü  Thomas  Cook'un iflasında sektör olarak  iyi  bir  sınav  verildiğini belirterek , "Bundan almamız gereken dersler var , yeniden bir yap

haber7
0

Ayık , Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından düzenlenen "Geleneksel AKTOB Buluşması"nda , Türkiye de katma değer oluşturan en önemli sektörün temsilcileri olduklarını söyledi.

Sektörün geleceğini de çok  iyi  gördüklerine değinen Ayık , sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edilmesi gerektiğini bildirdi.

İngiliz tur şirketi  Thomas   Cook  un iflasının sektöre önemli dersler kazandırdığına işaret eden Ayık , şöyle konuştu:

"İflasın açıklanmasından itibaren çok bilinçli şekilde hareket edildi. Müşterilerimizle çok yüz yüze gelmedik , konaklayan misafirlerimiz güvenli şekilde evlerine döndü. Sektör temsilcileri olarak da özverili bir çalışma yürüterek , tüketicileri mutlu şekilde ülkelerine gönderdik.  Thomas   Cook   olayında   iyi  bir  sınav  verdik. Bundan almamız gereken dersler var , yeniden bir yapılanma içerisindeyiz. Sektör çift haneli büyüme gerçekleştirdi. Çift haneli büyümeler sevindiriyor ama büyüme de küçülme de istikrarlı olmalı."

"ÇOK CİDDİ HAZIRLANIRSAK 75 MİLYON TURİSTİ GÖREBİLİRİZ"

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da oldukça  iyi  bir sezon geçirildiğini , turizmin en  iyi  yılını yaşadığını söyledi.

Türkiye nin bu yıl 52 milyon turisti ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =