Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü

Fırat'ın doğusunda sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda  şehit  olan Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık'ın (27) Kırıkkale'de yaşayan ailesine acı haber verildi.

haber7
0

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile askeri yetkililer ,  şehit  Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık ın , annesi Azime ve babası Hamza Bozbıyık ın evine gitti. Pazar alışverişten dönen Bozbıyık çiftine acı haber verildi. İki çocuklarından birisi  şehit  olan Azime ve Hamza Bozbıyık çifti , gözyaşlarına boğuldu. Sağlık ekipleri , şehidin anne ve babasına müdahale etti. Şehidin baba evi ve evin bulunduğu sokak , Türk bayraklarıyla donatıldı.

VALİLİKTEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI Kırıkkale Valililiği ,  şehit  Çelebi Bozbıyık için başsağlığı mesajı yayımladı. Valiliğin internet sitesinde yer alan mesajda , "Kırıkkale ili , Keskin ilçesi , Karafakılı köyü nüfusuna kayıtlı  Kırıkkale  doğumlu , Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık , 15 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı kapsamında yürütülen operasyonlar esnasında  şehit  olmuştur. Şehidimize Allah tan rahmet , ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz" denildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =