Volkswagen Grubu, o iddialara cevap verdi

 Volkswagen   Grubu  , Bloomberg’in firmanın Lamborghini'yi satmayı veya halka arz etmeyi planladığını öne süren raporuna  cevap  verdi.

haber7
0

Bloomberg , geçtiğimiz hafta sonu paylaştığı raporda Alman otomobil üreticisinin  Lamborghini  yi elektrikli otomobillerin gelişimi ve seri üretimi için kaynak artırma amacıyla halka arz edebileceğini veya markayı satışa çıkarabileceğini öne sürmüştü. Bloomberg aynı zamanda , VW Grubu’nun  Volkswagen  ,  Porsche  ve  Audi  markalarına odaklanmak istediği iddia etmişti.

 

 

Pazar günü Reuters e konuşan bir  Volkswagen  sözcüsü Bloomberg’in iddialarını yalanladı.

VW sözcüsü , “Lamborghini nin satışı veya halka arzı için bir planımız yok. Bu spekülasyonlar asılsızdır.” dedi.

 

 

Volkswagen  Grubu  raporu reddetse de ,  Lamborghini  nin gelecekte satılması veya halka arz edilmesi imkansız değil. Birkaç yıl önce FCA , Ferrari yi halka arz etti ve şirketin değeri önemli ölçüde artış gösterdi.

Lamborghini’nin değeri son zamanlarda 11 milyar dolara yükseldi ve analistler , özellikle Urus’un artan satış rakamlarıyla markanın halka arz için iyi bir aday olduğunu kaydediyor.

Volkswagen CEO’su  Herbert Diess  daha önce yaptığı bir açıklamada grubun değerinin şu anki 89 milyar dolardan , en az 220 milyar dolara çıkmasını istediğini belirtmişti. Lamborghini gibi bir varlığı halka arz etmenin firmayı bu amaca yaklaştıracağına şüphe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =