Eski Bakan hayatını kaybetti

 Eski  İmar ve İskân Bakanı ve  Eski  CHP İstanbul Milletvekili  Ali Topuz   hayatını  kaybetti. Ali Topuz'un ölüm haberini CHP'li Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal Twitter'dan duyurdu.

haber7
0

CHP hükümetinin bakanlarından , eski milletvekili Ali Topuz un vefat haberini Barış Yarkadaş twitter hesabından "CHP hükümetinin bakanlarından ,  Eski  milletvekilimiz  Ali Topuz  ağabeyimizi kaybettik. Uzun bir süre CHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevini de üstlenen  Ali Topuz  a Allah tan rahmet , büyük ailemize ise başsağlığı diliyorum. #AliTopuz" mesajıyla paylaştı.

ALİ TOPUZ KİMDİR?

Ali Topuz , 1932 de Rize Çayeli nde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ni bitirdi. İstanbul Belediyesi , İller Bankası ve İstanbul İmar Planlama Müdürlüğü nde çalıştı. Serbest mimarlık yaptı. Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi , İstanbul Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. Yurt içi ve yurt dışında büyük inşaat projeleri uyguladı.

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Türkiye Kızılay Derneği , Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu ve Darülacezeye Yardım Derneği nde yönetim görevleri üstlendi.

İstanbul Huzurevi ve çok sayıda dernek ve kuruluşun kurucuları arasında yer aldı. 15(IV) , 16(V) , 18 , 20 , 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 37. Hükümet te İmar ve İskân Bakanlığı , 40. Hükümet te Köyişleri Bakanlığı , 42. Hükümet te Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerini yürüttü. 23. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =