Tarihi köfteciden taklit isyanı: Bizimle alakası yok

Sultanahmet Köftecisi markasını izinsiz olarak kullanarak , köfte imalatında tek tırnaklı hayvanın etini kullandığı tespit edilen bir işletme markanın gerçek sahiplerini isyan ettirdi.

haber7
0

Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimlerinde  Sultanahmet Köftecisi  markasını izinsiz olarak kullandığı belirtilen Sancaktepe’deki bir işletmenin köfte imalatında tek tırnaklı hayvanın etini kullandığı tespit edildi.

 

Bakanlığın bu tespiti ,bazı internet sitelerinde ’’Sultanahmet Köftecisi ve birçok firma vatandaşa eşek eti yedirmiş’’ şeklinde yer alınca , kuruluşunun 100’üncü yılını kutlamaya hazırlanan 1920  Sultanahmet Köftecisi  sahibi Mert Tezçakın , o firmayla alakalarının olmadığını , logolarının ve isminin farklı olduğunu söyledi.

Ayrıca Tezçakın , maddi ve manevi olarak o firmaya yüksek miktarda tazminat davası açacaklarını belirtti.

’’İsmimizin haksız kullanılması bizim en büyük problemlerimizden bir tanesidir’’ İsimlerini haksız yere kullanan ve haksız kazanç sağlayan firmaların , uzun yıllardır problemleri olduğunu belirten Mert Tezçakın , ’’Bunlardan bir tanesi ile yaklaşık 15 yıldır hukuk mücadelesi içindeyiz. Yaklaşık 10 tane dava var. Bunlardan en önemlisi olan marka davasını 2015 yılında kazandık , yerel mahkemede sonuçlandı. Fakat yargıtay süreci devam ediyor. İsmimizin haksız kullanılması bizim en büyük problemlerimizden bir tanesidir. Bu , kalitemizi ve servisimizi insanların gözünde aşağı çeken bir durum. Amacımız , farkımızı insanlara mümkün olduğunca ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =