Türkiye ile ilgili skandal sonrası Trump'tan açıklama: Tam bir Rezalet

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , Amerikan haber kanalı ABC'nin , silah tanıtımı sırasında kaydedilmiş güçlü patlamaların yer aldığı görüntüleri Barış Pınarı Harekatı sırasında kaydedilmiş gibi servis etmes

haber7
0

Batı basınında Türkiye nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek , bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı aleyhine dezenformasyon kampanyaları devam ederken ,  Trump  , ABC nin , silah tanıtımında kaydedilen görüntüleri harekat sırasında çekilmiş gibi yayınlamasına tepki gösterdi. 

 ABC NEWS  DE BÜYÜK SKANDAL!  Tam  BİR  REZALET 

Trump , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , "ABC News de büyük skandal.  Suriye  de Türklerin bombalamasına ilişkin gerçekten çok korkunç sahte bir video yayınlarken yakalandılar.  Tam  bir rezalet." ifadesini kullandı. 

GÖRÜNTÜLERİ SURİYE DE KIYIM DİYE SUNDULAR

Amerikan ulusal haber kanalı ABC , silah tanıtımı sırasında kaydedilmiş güçlü patlamaların yer aldığı görüntüleri , harekat sırasında kaydedilmiş gibi çarpıtarak servis etmişti. Haberde kullanılan görüntülerin aslında  ABD  de 2017 de gerçekleştirilen bir silah tanıtımı sırasında kaydedildiği , kanalın görüntüleri haber bülteninde kullanmadan önce , cep telefonuyla patlamaları kaydeden insanları montajlayarak videodan çıkardığı anlaşılmıştı. 

Olayın ortaya çıkmasının ardından ABC den yapılan açıklamada ,  Suriye  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =