İBB Meclisi'nden 'Barış Pınarı Harekatı' deklarasyonu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin AK Parti ve MHP'li üyeleri ,  Barış   Pınarı  Harekatı'na destek amaçlı ortak deklarasyon hazırladı.

haber7
0

İBB  Meclisi  nin ekim ayı toplantısı , Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında Saraçhane deki binada , şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla başladı.

Ardından söz alan AK Parti  İBB  Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş , MHP ile Suriye de yürütülen  Barış   Pınarı   Harekatı  için bir deklarasyon hazırlandığını ancak buna CHP ve İYİ Parti nin destek olmadığını söyledi.

İki partinin ortak deklarasyon metnini okuyan Gökkuş ,  Barış   Pınarı   Harekatı  nın Fırat ın doğusundaki terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve DAEŞ in varlığını sonlandırmak , Türkiye hudutlarını ve halkın güvenliğini sağlamak ve bir  Barış  koridoru tesis ederek Suriyelilerin bir an önce kendi topraklarına , evlerine dönüşlerinin önünü açmak için başlatıldığını belirtti.

Harekatın Türkiye için bir tercih değil zorunluluk olduğunu vurgulayan Gökkuş , "Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan  Barış   Pınarı   Harekatı  , aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.  Barış   Pınarı   Harekatı  , bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir" dedi.

"BÖLGEDE YENİ BİR İKLİM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =