Kritik maç öncesi Kore'de ipler gerildi

Salı akşamı Asya Dünya Kupası Elemeleri kapsamında oynanacak olan Kuzey  Kore  ve Güney  Kore  maçı  öncesi  iki ülke arasındaki gerilim sürüyor.

haber7
0

İki komşu ülke olan Kuzey  Kore  ve  Güney Kore  arasındaki gerilim her geçen gün artıyor.

 

 

Geçtiğimiz haftalar da yaşadığı sorunlar ile gündeme gelen iki ülke , Asya Dünya Kupası Elemeleri kapsamında karşı karşıya gelecek

Kuzey  Kore  nin Başkenti Pyangpong da oynanacak olan maç , Türkiye saati ile 11:30 da başlayacak. Ancak maç henüz oynanmadan yaşanılanlar ile gündeme gelmeye başladı.

 

 

MAÇ YAYINI YOK

Güney  Kore  ve Kuzey  Kore  den yapılan açıklamalarda maçın hiçbir kanal ya da medya organında canlı yayınlanmayacağı belirtildi.

GİRİŞLER YASAKLANDI

Ayrıca Kuzey  Kore  maç öncesi , Güney Koreli taraftarların ve gazetecilerin hem ülkeye hem de stadyuma girişini yasakladı.

GÜNEY  Kore  UÇAĞINA RET

Bununlada kalmayan Kuzey  Kore  , komşusu olan  Güney Kore  nin Pyongpang a direkt olarak uçuşuna izin vermedi.  Güney Kore  ise Pyongpang a gitmek için Beijing(ÇİN) e giderek , oradan Pyongpang a ulaşım sağladı.

EN ÇOK MERAK EDİLEN

Basında yer alan haberlere göre ise maçın en çok merak edilen konusu , Kim Jong Un un maçı izlemeye gelip gelmeyeceği oldu.

Bu maçta tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =