Buraya çıkmak cesaret istiyor! Türkiye'nin en yükseği

Artvin'deki doğa harikası Hatila Vadisi Milli Parkında bulunan Cam Seyir Terası , Ekim ayı itibariyle 29 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

haber7
0

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce  Artvin  deki  Hatila Vadisi Milli Parkı  nda geçtiğimiz yıllarda yaptırılan , Türkiye nin en yüksek cam seyir terası , ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

2016 yılının Ekim ayında hizmete giren ve il merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaktaki Sıkıldım Kayası mevkisinde 490 metre rakımda , Hatila Deresi nden 220 metre yükseklikte sarp kayalara monte edilen seyir terası , yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya başladı. Kaya birleşim noktasından 15 metrelik mesafeye uzanan cam seyir terası , 7 metre uzunlukta ve 7 ,5 metre genişliğe sahip. Yaklaşık 50 metrekare genişliğinde cam alana sahip seyir terası , son baharla birlikte ziyaretçilerinin akınına uğruyor.

Camın üstünde durmak ürkütücü

Cam seyir terasının üzerinde ziyaretçiler ilk deneyimlerinde heyecan ve tereddüt yaşarken bir süre sonra da eşsiz doğa manzarasının keyfini çıkarıyor. Ziyaretçilerden Ezger Kaşka , “Türkiye´nin en yüksek cam seyir terası olduğu için merak ettik ve gelip görmek istedik. Çok beğendik güzel yapılmış bir yer. Aşağısı çok yüksek , insan ister istemez tedirgin oluyor. Hatta birlikte geldiğimiz bazı arkadaşlarımız çıkamadı. Camın üstünde durmak ürkütücü olduğu kadar bir o kadar da heyecanlı” dedi.

Hatay’dan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =