KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'ya tokat gibi sözler

 KKTC   Cumhurbaşkanı  Mustafa Akıncı'nın skandal sözlerine  KKTC  eski bakanlarından Haber7.com yazarı Prof. Ata Atun tarihi gerçeklerle cevap verdi.

haber7
0

Kuzey  Kıbrıs  Türk Cumhuriyeti nin kurucu Başkanı Rauf Denktaş ın  danışmanı ,  KKTC  eski bakanlarından , Haber7.com yazarı Prof. Ata Atun bugünkü yazısında  Barış Pınarı Harekatı  nın öneminden ve Kıbrıslı Türklerin bu operasyona tam destek verdiğini kaleme aldı. Ata Atun ,  KKTC   Cumhurbaşkanı  Mustafa  Akıncı  nın dün  Barış Pınarı Harekatı  için "1974 te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir" ifadelerini kullandığı sözlerine de cevap verdi. 

BARIŞ PINARI HAREKATI NI EN İYİ KIBRISLI TÜRKLER ANLAR

Anavatan Türkiye’mizi terör örgütünden uzak tutmak için Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin kararlı diplomatik girişimleri sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri nin Barış Pınarı adı altında gerçekleştirdiği harekat , Türkiye’de olduğu kadar Kuzey  Kıbrıs  Türk Cumhuriyeti’nde de (KKTC) sevinçle karşılanmıştır. AB ve NATO tarafından da terör örgütü kabul edilen PKK nın Suriye kolu PYD/YPG YPG’nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri ne (SDG) karşı başlattığı BARIŞ PINARI HAREKÂTI’nı en iyi anlayan ve değerlendiren , yıllarca Rumların mezalimi altında inlemiş ve soykırıma uğramış olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =