Fransa'dan skandal açıklama: Tedbir alacağız ve Türkiye...

 Fransa  Cumhurbaşkanlığı , "Suriye'deki güçlerimizin güvenliğini sağlamak için bazı tedbirler alacağız" açıklamasında bulundu.

haber7
0

Reuters ın haberine göre  Fransa  Cumhurbaşkanı  Emmanuel Macron  , Türkiye nin  Suriye  nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatı hakkında olası seçenekleri tartışmak üzere güvenlik kabinesini acil topladı.

Toplantı sonrası  Elysee Sarayı  ndan yapılan açıklamada , Paris in  Suriye  nin kuzeyindeki askeri ve sivil personelinin güvenliğini sağlamak için önümüzdeki saatlerde bir dizi  Tedbir  alacağı kaydedildi.

Türkiye nin harekatının en güçlü şekilde kınandığı belirtilen açıklamada  Fransa  , Türk saldırısına derhal son verilmesi için diplomatik çabalarını artıracak  ifadeleri yer aldı.

Reuters ın aktardığına göre Cumhurbaşkanı  Macron  , acil  Toplantı  sırasında operasyonun bölgede dramatik insani sonuçlara yol açma , DAEŞ bölgede yeniden canlanması ve kuzeydoğu  Suriye  nin kalıcı bir şekilde istikrarsızlaştırılması riskini taşıdığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Fransa Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada , Türkiye nin  Suriye  nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye ye tüm silah ihracatının askıya alındığı duyurulmuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =