Resulayn'daki teröristlerin çekilme anları böyle görüntülendi

Suriye'de Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda TSK ve  Suriye  Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da , teröri

haber7
0

Yerel kaynaklardan elde edilen görüntüde otomatik silahların yanı sıra birinde omuzdan atılan ısı güdümlü hava savunma füzesi de bulunan 4 teröristin kaçış anı yer alıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve  Suriye  Milli Ordusu arkerlerinin de katıldığı Fırat ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan  Barış Pınarı Harekatı  , planlandığı gibi devam ediyor.

Hava Kuvvetleri ile karadan topçu birliklerinin PKK/PYD-YPG’li terörislerin mevzilerini bomba yağdırması ile başlayan harekatta daha sonra zırhlı birlikler Tel Abyad ile Rasulayn a ilerlemeye başladı.

Yaşanan çatışmaların ardından birlikler Resualyn a girdi. TSK ve  Suriye  Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn da , teröristlerin geri  çekilme   anları  görüntülendi.

Yerel kaynaklardan elde edilen görüntülerde silahlı bir teröristin diğer teröristleri çağırması görülüyor. Kısa süre görüntüye giren ve birinin omuzunda , omuzdan atılan ısı güdümlü füze sistemi bulunan 3 terörist daha beliriyor.4 terörist evlerin arasından kaçarak gözden kayboluyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =