Suriye ordusuyla ilgili gündem oturan iddia!

 Suriye  devlet haber ajansı  SANA  , "Suriye ordusu birlikleri , 'Türk askerlerine karşı koymak' üzere kuzeye hareket etmeye başladı" duyurusunda bulundu. Öte yandan Şam yönetimine yakınlığı ile bilinen El Maya

haber7
0

Suriye Devlet Ajansı  SANA  nın haberine göre  Suriye  hükümet birlikleri , TSK ile müttefik güçlerinin harekata devam ettiği  Suriye  nin kuzeyine hareket etmeye başladı.

ASKERLERİMİZE KARŞI SAVAŞACAKLAR

Ajans , "Suriye ordusu birlikleri , Türk askerlerine karşı koymak üzere kuzeye hareket etmeye başladı" ifadelerini kullandı. Daha önce Şam yönetimine yakın El Mayadin televizyonu , kendi kaynaklarına dayanarak  Suriye  ordusunun 48 saat içinde  Münbiç  ve Kobani ye gireceğini ileri sürmüştü. 

REJİM ASKERLERİ MÜNBİÇ E GİRDİ İDDİASI

Öte yandan Şam yönetimine yakınlığı ile bilinen El Mayadin televizyonu , Suriyeli askerlerin Halep in 85 kilometre kuzeydoğusunda yer alan  Münbiç  kentine girdiklerini  iddia  etti.

MÜNBİÇ VE KOBANİ NEDEN ÖNEMLİ?

Fırat ın batı kıyısında ve Türkiye ile ÖSO nun (yeni adıyla  Suriye  Milli Ordusu) kontrol ettiği Cerablus un hemen güneyinde bulunan  Münbiç  , uzun süredir ABD ile Türkiye arasında anlaşmazlık konusuydu. ABD askerleri kent merkezinde  Münbiç  Askeri Konseyi yle , kent kırsalında da TSK ile ortak devriye geziyordu. Türkiye ABD den kontrolün TSK ye bırakılmasını uzun zamandır talep ediyor ve  Münbiç  Yol Haritası adı verilen sürecin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =