Terör örgütü köşeye sıkışınca Karayılan'dan çağrı geldi

 TSK  ve  Suriye  Milli Ordusu'nun ilerleyişi ,  Terör  örgütünü  köşeye  sıkıştırırken , terörist elebaşı Murat  Karayılan  , koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı.

haber7
0

Fırat ın doğusundaki terör örgütlerine yönelik yürütülen Barış Pınarı Harekatı 5 inci gününde başarıyla devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın verilerine göre etkisiz hale getirilen  terörist  sayısı 480 olarak açıklandı. Resulayn da kontrol sağlanırken , Tel Abyad da kırsaldaki köyler tek tek teröristlerden temizleniyor. Teröristlerin sivil halkın arasına karıştığı ve güneye doğru kaçtığı belirtilirken , çok sayıda teslim olan örgüt üyesi olduğu da bildirildi.

HAVA SAHASINI KAPATIN

TSK ve  Suriye  Milli Ordusu nun ilerleyişi , terör örgütünü köşeye sıkıştırırken ,  terörist  elebaşı Murat Karayılan , koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı. 

Örgüte yakın sosyal medya hesaplarında paylaşılan mesajında  terörist   Karayılan  , "Şimdi bu koalisyon güçleri açıklamalarında bu işgale karşı olduklarını belirtmekteler. Eğer gerçekten de bu işgale karşılarsa o zaman Kuzey-Doğu  Suriye  hava sahasını Türk devletine kapatsınlar. Bunu yapmazlarsa , bu güçler samimi değildir , iki yüzlüdür" dedi.

Terörist Karayılan’ın açıklamalarından örgütün kara propagandalarla Barış Pınarı Harekatı’nda hava sahasının kapatılmasını amaçladığı da ortaya çıktı. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =