Irkçı Wilders'ten küstah paylaşım! Türkiye'yi NATO'dan kovun

Hollanda’nın Hürriyeti Partisi'nin (PVV) ırkçı ve İslam düşmanı lideri Geert  Wilders  , Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik operasyonunu hakkında skandal bir paylaşıma imza attı.

haber7
0

Hollandalı  ırkçı  siyasetçi Geert  Wilders  ,  Türkiye  karşıtı açıklamalarına bir yenisini ekledi.

Türkiye nin Fırat ın doğusuna yönelik düzenlediği  Barış Pınarı  Operasyonu hakkında sosyal medya hesabından  paylaşım  yapan  Wilders  , İslam ve Türk düşmanlığını gözler önüne serdi.

Wilders paylaşımında , "Şimdi yapılmalıdır:  Türkiye  yi  NATO  dan kovmak ,  Türkiye  Büyükelçisini kovmak ,  Türkiye  ile yıllık ticaret anlaşması yapılması , Artık  Türkiye  vatandaşları için vize yok , Türkiye’yi ve havayollarını boykot etmek , Shengen anlaşmasını iptal edip , sınır kontrolü ve göç politikasını yeniden gözden geçirmek" ifadelerine yer verdi.

Wilders ın söz konusu açıklamaları Avrupa da operasyona karşı yürütülen kara propagandanın bir parçası.  Barış Pınarı  Harekatı sonrasında  Hollanda  yönetimi ,  Türkiye  ye silah satışını durdurma kararı almıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =