Mahkemeden emsal karar! Parasını geri aldı

Bodrum'daki bir otele rezervasyon yapan ancak konaklama için gittiğinde reklamda sunulan şartlarla karşılaşmayan kişi , dava açarak ödediği ücreti  geri  aldı.

haber7
0

Yurt dışında yaşayan Gönül Boutellier , 2017 de , ailesinden 7 kişiyle 15 günlüğüne  tatil  yapmak amacıyla internetteki bir hizmet sağlayıcısı şirket tarafından sunulan veri ve reklamlardan yola çıkarak , Bodrum daki bir otele rezervasyon yaptırdı. 

Rezervasyon karşılığında şirkete 26 bin lira ödeyen Boutellier ve ailesi , belirlenen tarihte otele giriş yaptı. Geç saatlerde giriş yaptıkları için 1 gece zorunlu olarak konaklayan aile , ertesi gün , otelde tanıtımda kendilerine sunulan şartların bulunmadığını belirterek , konaklamadan vazgeçti. 

Otelden ayrılmadan önce ücret iadesi talebinde bulunan Boutellier , geçen süreçte ücretin yarısını alabildi. Boutellier , ödediği ücretin kalanı için de hizmet sağlayıcı şirkete dava açtı. 

İzmir 8. Tüketici Mahkemesinde görülen davada tüketici Boutellier haklı bulundu ve ödediği ücretin kalan bölümünün de kendisine iadesine hükmedildi.

İzmir 8. Tüketici Mahkemesi , kararda şu ifadelere yer verdi:

"İbraz edilen fotoğraflar , tanık anlatımı ve olayın gelişimi , hayatın olağan akışı göz önüne alındığında , davacının , otelin durumu ve hizmetin ayıplı olması nedeniyle kalmaktan vazgeçtiklerine dair iddiasının samimi olduğuna dair mahkememizde tam bir kanaat oluşmuştur. Bu yüzden de davacının haklı nedenle akdi feshetme ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =