'Tuzak içinde tuzağa dikkat etmeliyiz"

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı devam ederken , Güvenlik Uzmanı  Abdullah Ağar  , bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 9 Ekim de ,  Suriye  nin kuzeyine , terör örgütü YPG/PKK ya yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı nın üzerinden 5 gün geçti. 480 teröristin etkisiz hale getirildiği büyük harekatı bölgeden izleyen Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar , operasyondaki son durumu Habertürk ten Alper Uruş a değerlendirdi. İşte o değerlendirmelerden öne çıkanlar;

"RASULAYN İÇİNE GİRMEDEN ALINDI"

9 Ekim de başlayan  Harekat  Tel Abyad ve Rasulayn bölgesinde yoğunlaştı. Rasulayn kuşatma stratejisiyle sarıldı. Terör örgütü PKK/YPG , kuşatmanın tamamlandığını ve kendisinin bir şey yapamayacağını gördü. Havadan gerçekleştirilen ölümcül akınlarla çok büyük kayıp verdi.

Burada örgütün silah deposu da vuruldu ve dehşet patlamalar yaşandı. Gösterebileceği her reflekste de sonuç daha ağır olacaktı. Direnci , inancı , karşımızda durma iradesi kırıldı ve Rasulayn’dan çekildi.

"TUZAK İÇİNDE TUZAĞA DİKKAT ETMELİYİZ"

Bakın burada oyun içinde oyun ,  Tuzak  içinde  Tuzak  olabilir. Çok önemli bir örnek var önümüzde. TSK , Fırat Kalkanı Harekatı nı yapmadan önce Çobanbey ve Rai , terör örgütü DEAŞ ın elindeyken Özgür  Suriye  Ordusu bu bölgeye saldırdı. ÖSO bölgeyi çok kısa sürede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =