Operasyon devam ederken Kamışlı'da dikkat çeken hareketlilik

 Esad  rejiminin kontrolünde olan Kamışlı'ya inen kargo uçağı kafaları karıştırdı. Öte yandan Anadolu Ajansı (AA) ,  ABD  ordusu unsurlarının , Kamışlı'da terör örgütü  YPG  ile yeniden devriyeye &cce

haber7
0

TSK nın , Suriye de Fırat ın doğusuna yönelik başlattığı  Barış Pınarı Harekatı  ın ilk gününden beri ,  Mardin  in  Nusaybin  ilçesine yüzlerce havan mermisinin atıldığı ve 11 sivilin şehit olduğu saldırıların yapıldığı  Haseke  kentine bağlı  Kamışlı  ilçesindeki havaalanına inen kargo uçağı görüntülendi.

HAVALİMANI , SURİYE REJİMİNİN KONTROLÜNDE

Suriye rejiminin kontrolünde olan  Kamışlı  Havaalanı na inen uçağın , hangi ülkeye ait olduğu ve ne taşıdığı ise belirlenemedi. Bazı iddialara göre , uçağın Rus ve  Esad  rejimi ile anlaşmaya çalışan YPG sözcülerini taşıdığı belirtilirken , bir başka söylentiye göre de  Esad  rejiminin havalimanının güvenliğini artırmak amacıyla takviye yaptığı öne sürüldü.

ABD İLE  YPG  KAMIŞLI ÇEVRESİNDE DEVRİYEYE ÇIKTI

Öte yandan  ABD  askeri araçlarından oluşan 5 araçlık konvoy ,  Mardin  in  Nusaybin  ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında bulunan  Kamışlı  ya gelerek devriye yaptı.

Suriye nin Türkiye sınırında yer alan  Haseke  vilayetine bağlı  Kamışlı  ilçesinde devriyeye ilişkin AA ya bilgi veren kaynaklar ,  ABD  askeri araçlarının ilçe merkezinden geçerken oldukça yavaş hareket ettiğinin dikkati çektiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =