Soylu'dan sınırın sıfır noktasında net açıklama1

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , 'Teröre coğrafyamızın hiçbir  noktasında  müsamaha etmeyeceğimizi herkesin bilmesi gerekir. Bu noktada planımız var ve planımız çerçevesinde gidiyoruz. Herkes sabır

haber7
0

Bakan  Soylu  ,  Mardin Valisi   Mustafa Yaman  ,  Jandarma  Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ,  Jandarma  Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu ile  terör  örgütü YPG/PKK nın Suriye de işgali altındaki bölgeden , sivillere yönelik havan ve roketatarlı saldırı düzenlediği Mardin in Nusaybin ilçesinde incelemelerde bulundu.

İlçe merkezinde esnafı ziyaret eden  Soylu  ve beraberindekiler , daha sonra TRT Kurdi çalışanı Gülay Demir in  terör  saldırısında şehit düşen babası Mehmet Şirin Demir ile Nayif Sincar ın ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. 

MARDİN E 300 E YAKIN HAVA DÜŞTÜ

Soylu , Dicle Mahallesi Taziye Evi çıkışında , gazetecilere de geçmiş olsun dileklerini ileterek , dün gece itibariyle saat 01.00 de Mardin de 3 saatlik toplantı yaptıklarını , ardından sabaha karşı Nusaybin e geldiklerini söyledi.

"Mardin e 300 e yakın havan düştü. Karşıdan , Kamışlı dan , Nusaybin ağırlıklı olmak kaydıyla. Özellikle sivil hedefleri gözetiyorlar. Sivillere çok ahlaksızca ve çok insafsızca karşıdan neler yapıldığını görüyoruz. Özellikle çocuk parklarından , hastanelerden , okulların ve çarşı içerisine atarak onların oradan takip edilmesini engellemeye çalışıyorlar." diyen  Soylu  , sivil vatandaşların içerisine atarak kendilerini muhafaza etmeye çalıştıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =