Delphi Technologies'den 'akıllı sürüş' çözümleri

Otomotiv güç ve aktarma organları teknolojilerinin küresel tedarikçilerinden  Delphi   Technologies  , yakıt tasarrufunu artırmak , emisyonları düşürmek ve  sürüş  menzilini uzatmak için öngör&uum

haber7
0

Dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten  Delphi   Technologies  , yakıt tasarrufunu artırmak , emisyonları düşürmek ve sürüş menzilini uzatmak için öngörülü güç ve aktarma organları sistemleri olan  akıllı  sürüş çözümlerini geliştirmeyi sürdürdüğünü açıkladı.

Yapılan bilgilendirmede; şirketin  akıllı  sürüş çözümleri; içten yanmalı , hibrit veya tam elektrikli dahil olmak üzere tüm güç ve aktarma organlarında verimliliği artırıyor. Örneğin gerçek sürüş koşullarında yarı hibrit bir araçta  akıllı  sürüş çözümlerinin kullanımı , normal sürüş modu ile kıyaslandığında karbondioksit miktarında yüzde 10 un üzerinde azalma sağlıyor.

Akıllı sürüş sistemleri; hız , konum , topoğrafya , trafik ışığı sistemleri ve yol tıkanıklıkları gibi konularda verileri toplarken bu veriler , aracın enerji tasarrufu sağlayacak kararlar almasına yardımcı olmak adına bulut üzerinden araç hızını , enerji kullanım dengesini ve performansını aktif olarak ayarlayan bir güç ve aktarma kontrol cihazına dönüştürülüyor.

Bu konuda çalışmalarını sürdüren  Delphi   Technologies  , konum teknolojilerinde devlerden TomTom şirketiyle 2019 yılı başından itibaren işbirliğini başlatarak sistemin bulut tabanlı navigasyon ve haritalama ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =