Bakan Ankara-Sivas YHT açılış tarihini duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet  Cahit Turhan  , Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tiren hattının Ramazan bayramından önce hizmete alınacağını açıkladı.

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet  Cahit Turhan  bir dizi incelemelerde bulunmak üzere öğle saatlerinde Sivas’a geldi. Devam etmekte olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tiren projesinin Köklüce mevkisindeki şantiyesini ziyaret eden  Bakan  ve beraberindekiler burada , projenin paydaşları ve yüklenici firma temsilcilerinin yer aldığı toplantıya katıldı.

Toplantı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Turhan , Yüksek Hızlı Tiren projesinin Ramazan Bayramından önce hizmete alınacağını açıklayıp , “Ankara-Sivas Yüksek  Hızlı Tren  hattı Sivas şantiyesindeyiz. Bu projede çalışan müteahhitlerimizle , teknik ekiple , valimizle beraber çalışmalar hakkında bilgi aldık , değerlendirmeler yaptık. Ankara-Sivas Yüksek  Hızlı Tren  hattı İnşallah planladığımız şekilde devam ediyor. Hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da kamuoyuna açıkladığı gibi önümüzdeki Ramazan bayramından önce hizmete almayı planlıyoruz. Çalışmalarımızda bir sıkıntı , sorun şu anda görülmüyor. Hedefimiz Ankara’yı Sivas’a yüksek hızlı trenle bağlamak. Tabii hükumetimizin özellikle yüksek  Hızlı Tren  ve  Hızlı Tren  çalışmalarına özel önem veriyor. Bu çalışmalarımız sadece Ankara-Sivas’ta değil Ankara-İzmir hattında , Bursa-Osmaneli hattında , Mersin-Antep hattında , Karaman-Yenice hattında çalışmalarımız devam ediyor. Bu kesimlerdeki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =