Başkan Erdoğan'dan kritik Ankara mesajı!

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , 13 Ekim Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , "Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği olarak , Türkiye'nin muasır me

haber7
0

Erdoğan , "Ülkemizin ve milletimizin mukadderatının belirlenmesinde önemli rol oynayan , istiklal mücadelemizin karargahı , Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği  Ankara  nın başkent oluşunun yıl dönümünü kutluyorum" dedi. 

Erdoğan , Anadolu daki bağımsızlık hareketinin ortak aklı , ortak vicdanı ve ortak sesi olarak milli mücadeleye yön veren  Ankara  nın , vatanın ve milletin kaderinin belirlendiği önemli bir merkeze dönüştüğünü kaydederek şöyle dedi: 

Milli iradenin tecelligahı Meclisimiz , Ankarayı başkent ilan ederek ,  Ankara  nın milli mücadele esnasında üstlendiği tarihi rolü daha da anlamlı kılmış , Ankaralılara büyük bir onur yaşatmıştır. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği olarak , Türkiye nin muasır medeniyet yürüyüşünün sembolü olan  Ankara  , bundan sonra da ülkemizin gelişmesinde , Cumhuriyetimizin kazanımlarının güçlenmesinde , demokrasimizin ilerlemesinde öncü rol oynamaya devam edecektir. Bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını , tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor , vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =